יישור שיניים למבוגרים

 
שיניים עקומות, מרווחים בין שיניים, שיניים הגדלות זו על גבי זו ומנשך שאינו נסגר במלואו, כל אלו עשויים לפגוע רבות במטופל, במראה ובאסתטיות, בביטחון העצמי, בתזונה וביכולות הדיבור. נהוג לחשוב כי טיפולי יישור שיניים מיועדים לילדים ולבני נוער בלבד, אולם נמצא כי קרוב ל- 20% מן האוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלת מבעיות כאלו, כאשר עולם רפואת השיניים והטכנולוגיות המתקדמות מציגות שיטות ודרכי טיפול לטובת פתרונות יישור שיניים למבוגרים.
 

יישור שיניים למבוגרים - למי מיועד הטיפול?

 
ליקויי סגר מאפיינים מבוגרים רבים, אשר מסיבות של חוסר מודעות ו/או חוסר יכולת כלכלית לא טופלו בצעירותם, כאשר חלק מליקויים אלה ייתכן והתפתחו או החמירו לאורך השנים.
הטיפולים מיועדים למבוגרים אשר סובלים מבעיות סגר ושיניים לא ישרות ומבקשים טיפול מסיבות שונות
פתרונות אסתטיים - גם בגיל מבוגר חשוב למטופלים להיראות טוב ולהרגיש טוב עם עצמם, ורבים מגיעים לטיפול במטרה לחדש את מראה הפנים ולזכות בחיוך יישר שיניים ומראה אסתטי, מה שמשפיע גם על הביטחון העצמי והתחושה הכללית של המטופל.
טיפול בבעיות נשימה - בעיות בסגר ובמנשך עשויות להוליד גם בעיות נשימה וקוצר נשימה, בעיקר בזמן שינה. מבוגרים רבים מגיעים לטיפולי יישור שיניים למבוגרים תוך חיפוש פתרון לבעיה של נחירות, הפרעות שינה ובעיות נשימה.
תזונה - מנשך פגום עשוי להביא לקושי בלעיסה, השפעה ישירה על התזונה וכפועל יוצא בעיות תזונה ועיכול. שיניים ישרות, חזקות ובריאות חשובות גם לצורך לעיסת מזון והזנת הגוף באופן מאוזן.

 

מה מייחד יישור שיניים למבוגרים?

 
בניגוד לטיפולי יישור שיניים לילדים, כאשר מדובר במבוגרים ישנם פרמטרים שונים עליהם חשוב יש לתת את הדעת:
היסטוריה רפואית ומצב גופני - טיפולי שיניים הם טיפולים פולשניים, כירורגיים ולעתים מתבצעים בעזר חומרי הרדמה וחומרים נוספים. בעת תכנון והתאמה של טיפול כזה יש לבצע תשאול רפואי מקיף את המטופל, להתייחס למחלות כרוניות, תרופות קבועות והתנהלות רפואית קודמת אשר עשויים להשפיע באופן ישיר או עקיף על הצלחת הטיפול.
קצב הטיפול - צפיפות העצם אצל מבוגרים נמוכה יותר מאשר אצל ילדים, כמו גם אספקת הדם לרקמות החניכיים התומכות בטיפול. אלה מביאים לקצב תזוזת שיניים נמוך יותר ולצורך בטיפול אורתודנטי ארוך מן המקובל, וזאת כמובן בהתאמה ובהתייחסות לכל מטופל על פי אופי הרקמות וצפיפות העצם הייחודית לו. ההבדלים מביאים לפיתוח שיטות ואמצעי הפעלת לחץ שונים על השיניים, בהתאמה לקצב התזוזה והיציבה.
טיפולי שיניים וטיפולים אורתודנטיים קודמים - לרוב מטופלים המגיעים בגיל מבוגר לביצוע טיפולי יישור שיניים הם בעלי היסטוריית טיפולי שיניים קודמים בהם יש להתחשב.
בניגוד לעבר, כיום קיימת מודעות רבה יותר וכלים טכנולוגיים ורפואיים מתקדמים, במטרה לתת מענה אסתטי ורפואי בתחום הדנטאלי, בכל גיל.

 
 
נשמח לתת לכם פרטים נוספים על יישור שיניים בשיטת CLEAR ALIGNER ולהתאים לכם תוכנית טיפול בהתאמה אישית. צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה: 077-3169231.