הרמת סינוס

 
ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח מוכר בתחום שיקום הפה. הוא מתקשר לרוב לצורך להתקין שתלים דנטליים במקום שיניים אחוריות עליונות שנעקרו. על מנת ששתלים יתקבעו ויחזיקו היטב, צריכה להיות די עצם באזור. ניתוח זה נעשה כאשר נמצא שאין די עצם על מנת שהשתל יעוגן היטב במקומו וישאר יציב . ישנן מספר שיטות היום לביצוע ההליך.

מהו הסינוס?

הסינוסים הם חללי אוויר שישנם בגולגולת. הם נמצאים ממש מעל הלסת העליונה ומכאן התקשרותם להתקנת שתלים בה. לסינוסים מספר תפקידים כמו יצירת ריר המגן על חלל האף, הם חשובים ליכולת הדיבור שלנו והיותם של חללי אוויר בגולגולת מפחית מהמשקל שלה. פעמים רבות ישנה גדילה של הסינוסים כלפי מטה, והדבר בה על חשבון עצם הלסת העליונה. לכן, כשזהו המצב, נוצר הצורך להרים מעט את חלל הסינוסים, מה שיוצר עוד עצם התומכת בשתל.

כיצד מתבצע ניתוח הרמת סינוס?

לפני הניתוח יש לבצע בדיקות שונות שמטרתן לסייע בתכנון הניתוח. צילום CT של האזור נעשה כדי להבין טוב יותר כמה עצם ישנה כעת. ישנן שתי שיטות ניתוח מרכזיות:
  • ניתוח הרמת סינוס סגורה: ההליך נעשה בעצם דרך חור קטן שהוא החור שנקדח במטרה גם להכניס את השתל בהמשך. על מנת לעשות שימוש בשיטה זו, צריכה עדיין להיות כמות יפה יחסית של עצם, זאת בכדי שעד בנייתה של עצם חדשה, פועל יוצא של הרמת הסינוס, יהיה לשתל עוגן חזק מספיק של העצם הקיימת. מצד אחד שיטה זו פשוטה יותר ופולשנית פחות. מצד שני, כאמור, התנאי לבחור בה הוא כמות עצם טובה. טכניקה חדשה של שימוש בשתל IRAISE מאפשרת שימוש בשיטה גם במקרים שהיו מחייבים לפני כן ניתוח בשיטה הפתוחה.
  • ניתוח הרמת סינוס פתוחה: ניתוח זה נדרש כאשר אין שכבת עצם עבה מספיק שתוכל לתמוך בשתל עד בנייתה של עצם נוספת. כאן נדרש הליך מורכב יותר של כניסה אל תוך הסינוס דרך פתח צידי. כאשר הכניסה לתוך הסינוס נעשית כך, יכול המנתח לראות טוב יותר את הנעשה ולאפשר בניית עצם בנפח גדול יותר. מורכבות השיטה דורשת פעמים רבות להמתין להתקנת השתלים עד צמיחת העצם, מה שעלול לקחת גם מעל חצי שנה. היא גם דורשת החלמה ממושכת יותר.

לאן לגשת לניתוח הרמת סינוס?

ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח לכל דבר, לכן הרופא שמבצע אותו צריך להיות מומחה בכירורגיית פה ולסת. זהו ניתוח שנדרשת מיומנות רבה על מנת לבצעו היטב, במיוחד בשיטה הסגורה שבה האזור המטופל כמעט שאינו נראה ולכן הרופא צריך להיות מיומן היטב ובעל ניסיון רב.
אם אתם זקוקים להרמת סינוס לצורך התקנת שתלים בניתוח השתלת שיניים, במרפאה של ד"ר זילברשר אתם בידיים טובות. מומחיות בכירורגיית פה ולסת של הרופא המנתח, ניסיון רב ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת יביאו לכך שהניתוח יעשה בדרך הטובה ביותר האפשרית.
 
 
נשמח להעניק לכם טיפול מסור ומקצועי שייתן לכם סיבה טובה לחייך. לתיאום תור במרפאה חייגו: 077-3169231.