הרמת סינוס פתוחה

 
הרמת סינוס היא הליך כירורגי נפוץ בתחום השיניים שמתבצע לפני השתלת שיניים. הרמת הסינוס נועדה להגדיל את נפח העצם בכך שהיא מאפשרת להחדיר תוספות עצם בלסת האחורית על מנת להתקין את השתלים.
 
ד"ר זילברשר - מרפאת מומחים בזכרון יעקב עם נסיון של למעלה מ-30 שנה. במרפאה מבצעים השתלות סינוס סגורות ופתוחות. לייעוץ או קביעת פגישה התקשרו או השאירו פרטים.
 
 
 
או
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 

מהו הסינוס

 
הסינוסים הם חללי אוויר שישנם בגולגולת. הם נמצאים ממש מעל הלסת העליונה ומכאן התקשרותם להתקנת שתלים בה. לסינוסים מספר תפקידים כמו יצירת ריר המגן על חלל האף, הם חשובים ליכולת הדיבור שלנו והיותם של חללי אוויר בגולגולת מפחית מהמשקל שלה. פעמים רבות ישנה גדילה של הסינוסים כלפי מטה, והדבר בה על חשבון עצם הלסת העליונה. לכן, כשזהו המצב, נוצר הצורך להרים מעט את חלל הסינוסים, מה שיוצר עוד עצם התומכת בשתל.
 

מה זה הרמת סינוס

 
ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח מוכר בתחום שיקום הפה. הוא מתקשר לרוב לצורך להתקין שתלים דנטליים במקום שיניים אחוריות עליונות שנעקרו. על מנת ששתלים יתקבעו ויחזיקו היטב, צריכה להיות די עצם באזור. ניתוח זה נעשה כאשר נמצא שאין די עצם על מנת שהשתל יעוגן היטב במקומו וישאר יציב . ישנן מספר שיטות היום לביצוע ההליך.

לא בכל מצב יש לבצע הרמת סינוס אלא רק במקרים בהם גובה העצם אינו מספיק עבור החדרת שתלים אליו. השתלה של תחליף עצם מתבצעת על חשבון חלקו התחתון של חלל הסינוס המקסילרי, שהוא חלל מלא אוויר ומצופה רירית שנמצא בלסת העליונה בין העיניים לבין השיניים.
 
השתלת סינוס | ד"ר זילברשר מרפאת מומחים
 

הרמת סינוס פתוחה לקראת השתלת שיניים

 
כאשר קיים חוסר בשיניים מכל סיבה שהיא, קיימת האופציה של השתלת שיניים חלופיות שתמלאנה את מקומן של השיניים החסרות. את השיניים החדשות יש להשתיל בתוך החניכיים בצורה טובה וחזקה מספיק על מנת שתוכלנה להצליח לעשות את הפעולות שהשיניים הטבעיות עושות. על כן, יש צורך להחדיר לחניכיים שתלים שעליהם יצמידו את המבנים ואת השיניים החדשות.
לעיתים, לאחר בדיקה, מגלה הרופא כי לא קיימת כמות עצם מספקת מול חלל הסינוס, כך שלא ניתן לבצע את השתלת השיניים מבלי להגדיל את נפח העצם. חשוב לדעת, כי למרות שטיפול הרמת הסינוס הינו הליך הכרחי לקראת ההשתלה, יהיה צורך להמתין מספר חודשים בינו לבין המשך הטיפול. זאת בשל הצורך לבדוק שתחליף העצם נקלט בהצלחה.
 

כיצד מתבצע ניתוח הרמת סינוס?

 
בשונה מהרמת סינוס סגורה שנחשבת להליך פשוט יותר, הרמת סינוס פתוחה היא מעט מסובכת. רופא השיניים מאתר את עצם הלסת ויוצר בה פתח רחב, בשלב הבא הוא מחדיר תחליף עצם מתחת לרירית של ריצפת הסינוס. בסיום ההשתלה, תופר הרופא את האזור ורק לאחר 6-9 חודשים ניתן יהיה להבחין בתוצאות, לראות האם ההשתלה אכן צלחה ולהמשיך לשלבים הבאים.
מכיוון שמדובר במאין ניתוח קטן, הרי שכל תהליך הטיפול מתבצע תחת הרדמה. לרוב בניתוח הרמת סינוס פתוחה תתבצע רק הרדמה מקומית, אך לעיתים כן יהיה צורך בהרדמה מלאה. עם זאת, למרות שההליך נשמע מורכב מעט, מדובר בטיפול שאורך רק כ-45 דקות.
לפני הניתוח יש לבצע בדיקות שונות שמטרתן לסייע בתכנון הניתוח. צילום CT של האזור נעשה כדי להבין טוב יותר כמה עצם ישנה כעת. ישנן שתי שיטות ניתוח מרכזיות:

  • ניתוח הרמת סינוס סגורה: ההליך נעשה בעצם דרך חור קטן שהוא החור שנקדח במטרה גם להכניס את השתל בהמשך. על מנת לעשות שימוש בשיטה זו, צריכה עדיין להיות כמות יפה יחסית של עצם, זאת בכדי שעד בנייתה של עצם חדשה, פועל יוצא של הרמת הסינוס, יהיה לשתל עוגן חזק מספיק של העצם הקיימת. מצד אחד שיטה זו פשוטה יותר ופולשנית פחות. מצד שני, כאמור, התנאי לבחור בה הוא כמות עצם טובה. טכניקה חדשה של שימוש בשתל IRAISE מאפשרת שימוש בשיטה גם במקרים שהיו מחייבים לפני כן ניתוח בשיטה הפתוחה.

  • ניתוח הרמת סינוס פתוחה: ניתוח זה נדרש כאשר אין שכבת עצם עבה מספיק שתוכל לתמוך בשתל עד בנייתה של עצם נוספת. כאן נדרש הליך מורכב יותר של כניסה אל תוך הסינוס דרך פתח צידי. כאשר הכניסה לתוך הסינוס נעשית כך, יכול המנתח לראות טוב יותר את הנעשה ולאפשר בניית עצם בנפח גדול יותר. מורכבות השיטה דורשת פעמים רבות להמתין להתקנת השתלים עד צמיחת העצם, מה שעלול לקחת גם מעל חצי שנה. היא גם דורשת החלמה ממושכת יותר.
 

החלמה לאחר הרמת סינוס פתוחה

 
כמו כל טיפול, גם ההחלמה לאחר הליך של הרמת סינוס פתוחה מהווה חלק בלתי נפרד מהצלחתו. על כן, יש להיצמד להוראות של רופא השיניים:

  • ליטול את משככי הכאבים והאנטיביוטיקה המומלצים.
  • להקפיד על שטיפת פה למניעת חיידקים.
  • לנקוט בשגרת מנוחה מלאה בשבוע הראשון.
  • לא לצחצח שיניים ב-24 שעות ראשונות לאחר הטיפול.
  • לאכול רק מזון נוזלי בימים הראשונים.
כמו כן, ישנם תופעות לוואי טבעיות שמופיעות אחרי הטיפול כמו כאבים, נפיחות וחולשה כללית.

הרמת סינוס מוצלחת לקראת השתלת שיניים

אם אתם מעוניינים לבצע השתלת שיניים ועליכם לעבור גם הליך של הרמת סינוס, מומלץ לפנות למרפאתו של ד"ר זילברשר. במרפאה עובדים רופאי שיניים מומחים בתחום שיוכלו להבטיח לכם הצלחה מלאה של טיפול שיניים כה מסובך.

 

למי מותר לבצע תהליך הרמת סינוס?

 
ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח לכל דבר, לכן הרופא שמבצע אותו צריך להיות מומחה בכירורגיית פה ולסת. זהו ניתוח שנדרשת מיומנות רבה על מנת לבצעו היטב, במיוחד בשיטה הסגורה שבה האזור המטופל כמעט שאינו נראה ולכן הרופא צריך להיות מיומן היטב ובעל ניסיון רב. אם אתם זקוקים להרמת סינוס לצורך התקנת שתלים בניתוח השתלת שיניים, במרפאה של ד"ר זילברשר אתם בידיים טובות. מומחיות בכירורגיית פה ולסת של הרופא המנתח, ניסיון רב ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת יביאו לכך שהניתוח יעשה בדרך הטובה ביותר האפשרית.
 
 
נשמח להעניק לכם טיפול מסור ומקצועי שייתן לכם סיבה טובה לחייך. לייעוץ ותיאום תור במרפאה:
 
 
 
או
 
התקשרו עכשיו
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך