הרמת סינוס פתוחה

 
הרמת סינוס היא הליך כירורגי נפוץ בתחום השיניים שמתבצע לפני השתלת שיניים. הרמת הסינוס נועדה להגדיל את נפח העצם בכך שהיא מאפשרת להחדיר תוספות עצם בלסת האחורית על מנת להתקין את השתלים.

לא בכל מצב יש לבצע הרמת סינוס, אלא רק במקרים בהם גובה העצם אינו מספיק עבור החדרת שתלים אליו. השתלה של תחליף עצם מתבצעת על חשבון חלקו התחתון של חלל הסינוס המקסילרי, שהוא חלל מלא אוויר ומצופה רירית שנמצא בלסת העליונה בין העיניים לבין השיניים.

הרמת סינוס פתוחה לקראת השתלת שיניים

כאשר קיים חוסר בשיניים מכל סיבה שהיא, קיימת האופציה של השתלת שיניים חלופיות שתמלאנה את מקומן של השיניים החסרות. את השיניים החדשות יש להשתיל בתוך החניכיים בצורה טובה וחזקה מספיק על מנת שתוכלנה להצליח לעשות את הפעולות שהשיניים הטבעיות עושות. על כן, יש צורך להחדיר לחניכיים שתלים שעליהם יצמידו את המבנים ואת השיניים החדשות.
לעיתים, לאחר בדיקה, מגלה הרופא כי לא קיימת כמות עצם מספקת מול חלל הסינוס, כך שלא ניתן לבצע את השתלת השיניים מבלי להגדיל את נפח העצם. חשוב לדעת, כי למרות שטיפול הרמת הסינוס הינו הליך הכרחי לקראת ההשתלה, יהיה צורך להמתין מספר חודשים בינו לבין המשך הטיפול. זאת בשל הצורך לבדוק שתחליף העצם נקלט בהצלחה.

כיצד עושים זאת בפועל?

בשונה מהרמת סינוס סגורה שנחשבת להליך פשוט יותר, הרמת סינוס פתוחה היא מעט מסובכת. רופא השיניים מאתר את עצם הלסת ויוצר בה פתח רחב, בשלב הבא הוא מחדיר תחליף עצם מתחת לרירית של ריצפת הסינוס. בסיום ההשתלה, תופר הרופא את האזור ורק לאחר 6-9 חודשים ניתן יהיה להבחין בתוצאות, לראות האם ההשתלה אכן צלחה ולהמשיך לשלבים הבאים.
מכיוון שמדובר במאין ניתוח קטן, הרי שכל תהליך הטיפול מתבצע תחת הרדמה. לרוב בניתוח הרמת סינוס פתוחה תתבצע רק הרדמה מקומית, אך לעיתים כן יהיה צורך בהרדמה מלאה. עם זאת, למרות שההליך נשמע מורכב מעט, מדובר בטיפול שאורך רק כ-45 דקות.

החלמה לאחר הרמת סינוס פתוחה

כמו כל טיפול, גם ההחלמה לאחר הליך של הרמת סינוס פתוחה מהווה חלק בלתי נפרד מהצלחתו. על כן, יש להיצמד להוראות של רופא השיניים:

  • ליטול את משככי הכאבים והאנטיביוטיקה המומלצים.
  • להקפיד על שטיפת פה למניעת חיידקים.
  • לנקוט בשגרת מנוחה מלאה בשבוע הראשון.
  • לא לצחצח שיניים ב-24 שעות ראשונות לאחר הטיפול.
  • לאכול רק מזון נוזלי בימים הראשונים.
כמו כן, ישנם תופעות לוואי טבעיות שמופיעות אחרי הטיפול כמו כאבים, נפיחות וחולשה כללית.

הרמת סינוס מוצלחת לקראת השתלת שיניים

אם אתם מעוניינים לבצע השתלת שיניים ועליכם לעבור גם הליך של הרמת סינוס, מומלץ לפנות למרפאתו של ד"ר זילברשר. במרפאה עובדים רופאי שיניים מומחים בתחום שיוכלו להבטיח לכם הצלחה מלאה של טיפול שיניים כה מסובך.

 
 
נשמח להעניק לכם טיפול מסור ומקצועי שייתן לכם סיבה טובה לחייך. לתיאום תור במרפאה חייגו: 077-3169231.