ממה נובעים כאבי שן בינה

 

כאבי שן בינה

 
שיני הבינה הן השיניים האחוריות הטוחנות הקיימות בלסת העליונה ובלסת התחתונה - סך הכל ארבע שיני בינה בפה. שיניים אלה צומחות בשלב מאוחר יותר ביחס לאחרות, ושונות בתצורתן, בשל תפקידן החשוב בפה.
 

שן בינה כאבים - מה גורם לזה?

 
בשל צמיחתן המאוחרת ותצורתן הייחודית לעתים קיים קשי בבקיעת שיני הבינה, צפיפות הנוצרת מלחץ של השיניים שקדמו להן ומצבים שונים בניהם שן בינה כלואה אשר אינה מצליחה לבקוע וגורמת לכאבים.

שן בינה - תופעות לוואי: לא אחת משפיעה שן הבינה על השיניים הסמוכות לה על ידי דחיקתן ויצירת מנח לא טבעי הגורם לשן הבינה או לשיניים אחרות לפגוע ברקמת הלחי או בחניכיים ולהביא לרגישות בפה.

בשל צפיפות האזור והמיקום האחורי העמוק קיימת בעיה בנגישות ובאבחון הבעיה באופן מדויק, כאשר בדיקה מקומית ותלונות המטופל אינן מספקות לקבלת תמונת מצב מלאה. כל טיפול בשן בינה כואבת מחייב צילום רנטגן ואבחון מקצועי מקיף, למניעת ביצוע טיפולים מיותרים שאינם נוגעים בבעיה עצמה.
 
כאבי שן בינה
 

בקיעת שן בינה - כאבים ותופעות לוואי

 
שיני הבינה בוקעות בגילאים 17-25, ובקיעתן באופן טבעי מלווה בכאבים ורגישות בחניכיים ובאזור. גם שיניים סמוכות עשויות לחוות כאב ורגישות בעקבות דחיקתן על ידי שיני הבינה. יחד עם זאת, תופעות כגון דימום, קושי מתמשך בלעיסה והפרשה מוגלתית יסמנו על צמיחה שאינה תקינה, התפתחות של עששת, דלקות חניכיים, התפתחות של זיהום במקום וליקויים נוספים. במקרה כזה חשוב להגיע בהקדם למרפאת שיניים מקצועית לביצוע בדיקה, צילום השיניים ולקבלת טיפול מתאים.
 

עקירת שן בינה כואבת

 
שיני הבינה הן אמנם האחרונות לצמוח בפה,אך לעיתים צמיחת שן בינה מלווה בכאבים עזים ולכן דינה נחרץ בקלות בכל הנוגע לעקירות השן. במקרים רבים בוחרים רופאי שיניים לעקור שן בינה בריאה לחלוטין, וזאת בשל הלחץ והכאב שהיא מייצרת בפה ובשיניים הסמוכות לה. עקירת שיני בינה היא עקירה מורכבת המלווה בכאב, וחשוב מכך מותירה את המטופל ללא שן ו/או שיניים מהחשובות בפה, המשפיעות על יכולת הלעיסה והתזונה כולה. ייתכנו מקרים בהם כאבים בשן הבינה ומצב הפה בכללותו יחייבו את עקירת שן הבינה, ויחד עם זאת אין סיבה למהר לעשות כן וקיימים פתרונות חלופיים, במטרה להציל את השיניים הטבעיות.

במידה ונדרשת עקירה של שן בינה כאבים הם חלק מן תופעות שעשויות להתלוות לכך ועל כן חשוב מאוד לבצע את העקירה בצורה מקצועית על ידי מומחה כירורג פה ולסת מנוסה ומיומן. בכל מקרה אין לבצע עקירה של שן בינה ללא צילום רנטגן, אשר משקף תמונת מצב מדויקת של מצב השן וסביבתה. העקירה מבוצעת לעתים תוך צורך בחיתוך כירורגי של החניכיים סביב השן ומלווה בתפרים מקומיים. בעבודה מקצועית ויסודית ובשמירה על הנחיות הרופא לאחר ביצוע העקירה בפועל ההחלמה תיארך כימים אחדים והחניכיים הפגועות והשיניים האחרות צפויות להגיע לכדי החלמה מלאה.
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך