כתר זירקוניה

 
בשנים האחרונות צץ שחקן חדש בעולם הכתרים לשיניים: כתר זירקוניה. כתר זה עשוי מחומר (או ליתר דיוק משפחה של חומרים השונים מעט זה מזה בתכונות מסוימות) הנקרא זירקוניום. כתר זה יכול להיות בנוי כולו מזירקוניום או משני חלקים: חלק תחתון מזירקוניום וחלק עליון מחרסינה. יותר ויותר מטופלים בוחרים באפשרות הראשונה גם אם מחירה גבוה יותר בגלל היתרונות שלה ההופכים את הכתר לעמיד לאורך שנים ומיטיב יותר עם השן וסביבתה.
 
 

מהו תפקידו של הכתר?

כתר באופן כללי הוא בניה מלאכותית של כותרת השן. הוא יכול להבנות סביב או מעל שארית השן המקורית או להוות ממש תחליף לשן חסרה. למעשה הכתר משלים את השתל הדנטלי ומהווה את החלק העליון. השתל יחד עם הכתר מחליפים את השן החסרה על כל חלקיה. בעבר החומר ממנו נבנה כתר הוא מתכת. תחילה ללא ציפוי ובהמשך עם ציפוי חרסינה. גם היום ניתן לבחור בכתר מתכת שהוא זול יותר אך כתר זירקוניה, מלא או עם ציפוי חרסינה, הוא בעל יתרונות רבים על פני כתר המתכת.

יתרונותיו של כתר זירקוניה

  • עמידות ללא קורוזיה: כתר זירקוניה נחשב חזק ועמיד מאוד. צבעו אינו משתנה במשך הזמן. בניגוד למתכת אשר עוברת תהליך של קורוזיה- שחיקה במגע עם לחות (בדומה להחלדה של ברזל למשל), כתר זירקוניה לא עובר קורוזיה. הדבר בעל חשיבות גם לעמידות כתר עצמו וגם לשן והשיניים לידה כי הוא אינו מוציא חומרים שיכולים לפגוע בהן.
  • לא גורם לנסיגת חניכיים: יתרון נוסף בכתר זירקוניה, במיוחד כזה הבנוי ממקשה אחת של זירקוניום בלבד, הוא שהכתר בנוי בצורה מדויקת יותר ואינו נוגע בבסיס החניכיים. נגיעת הכתר בחניכיים לאורך זמן עלולה לגרום לנסיגת חניכיים. נסיגה זו יוצרת פס שחור בגבול הכתר והחניכיים.
  • אין סכנה להתפרקות הכתר לשתי שכבות (כשהוא 100% זירקוניה): בכתר העשוי זירקוניה בלבד אין סכנה להיפרדות השכבות כפי שיכול לקרות בכתר מתכת עם חרסינה אך במקרה זה, גם אם בהסתברות נמוכה יותר, גם בכתר העשוי שכבת זירקוניה ושכבת חרסינה מעל.

תהליך בניית כתר זירקוניה

תהליך הייצור, הבניה והרכבת הכתר כולל מספר שלבים. השלב הראשון הוא שלב הכנת השן באמצעות השחזתה להלבשת כתר מעליה (במידה וישנו מבנה חלקי של השן המקורית). שלב זה נכון כמובן לכל סוגי הכתרים. כעת נעשית התאמת מבנה הכתר לכל מטופל. ברוב המרפאות בארץ הדבר נעשה באמצעות יצירת תבנית מבנה השיניים בהטבעת חומר רך המוכנס לפה. תבנית השיניים הנוצרת מועברת למחרטה ממוחשבת אשר בה נסרק מבנה השיניים למחשב והכתר מיוצר בטכנולוגיית תלת מימד, מה שהופך את מבנה הכתר שנוצר למדויק יותר. עד בניית הכתר הקבוע, בפיו של המטופל מותקן כתר זמני אשר מוחלף כאשר הכתר הקבוע מוכן.
אם יש לכם שן חסרה או שבורה, כתר זירקוניה הוא הפתרון הטוב ביותר שישנו היום. במרפאת ד"ר זילברשר תהליך התאמת הכתר, בנייתו והתקנתו יעשה בצורה מקצועית, מיומנת ומדויקת על ידי מומחים בתחום.
 
 
נשמח להציע לכם את כל הפתרונות האפשריים לשיקום הפה, בהתאם למצבכם הרפואי. לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה, התקשרו עוד היום: 077-3169231.
 
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך