ד"ר זילברשר - מרפאת שיניים

מספר מקשר הסבר

מרפאת שיניים - ד"ר זילברשר

אוגמנטציה

אוגמנטציה | השתלת עצם בפה

התקנת שתלים לצורך מילוי מקומה של שן או שיניים חסרות מחייב לספק לשתל תמיכה. הוא חייב להיות מעוגן היטב על מנת שיהיה יציב ולא יתנדנד או ייפול.

 התמיכה לשתל ניתנת על ידי שכבת העצם של הלסת אשר מקיפה אותו. כאשר ישנה כמות טובה ומספקת של עצם, ניתן מיידית להתקין את השתל. כאשר כמות העצם בלסת אינה מספיקה, נדרש הליך נוסף לפני התקנת השתל והוא אוגמנטציה או ניתוח השתלת עצם בפה. מהו ניתוח זה? כיצד נעשה ובמה כרוך?

מתי נדרש הליך של אוגמנטציה/השתלת עצם?

כאמור, כמות לא מספיקה של עצם תדרוש ביצוע הליך אוגמנטציה. הסיבה לחוסר בעצם יכולה לנבוע מסיבות שונות.

באופן טבעי, לא מעט מטופלים שעוברים התקנת שתל הם אנשים מבוגרים.

 אצל אנשים בגילאים מתקדמים ישנה התדלדלות של העצם וירידה בצפיפות העצם. גם תאונה שהביאה לשבירת שיניים ופגעה בלסת תפחית את כמות עצם הלסת שישנה. 

עם זאת, ניתוח זה אינו מתאים תמיד. אנשים הנמצאים במצב בריאותי ירוד, מה שמעיד גם על ריפוי איטי מאוד של האזור, 

לא ימצאו כמתאימים לעבור את הניתוח. עם זאת, כל מקרה נבדק לגופו.

השתלת עצם

איך מתבצע ניתוח אוגמנטציה/השתלת עצם?

לפני שרופא ניגש לבצע את הניתוח, נעשות בדיקות שונות, כולל צילום CT של הלסת על מנת להבין עד כמה חסרה עצם ובאילו אזורים בלסת במיוחד. ישנן שתי שיטות לביצוע ההליך, שהבחירה בשיטה נעשית על פי תוצאות הצילומים והבדיקות:

  • אוגמנטציה אופקית: כאשר נמצא שהלסת היא דקה, או שישנם אזורים בהם היא עבה יותר וכאלה בהם עבה פחות בצורה של שיפוע, הרופא יבחר בשיטה זו. בניתוח זה תמוקם שכבת עצם נוספת בצורה אופקית כך שתרחיב את שכבת העצם הקיימת. את השכבה שהושתלה מצפים בקרום, מעין ממברנה, הממוקם בין שכבת העצם לבין השתל העתידי.
 
  • אוגמנטציה אנכית: כאשר ישנו מחסור בעצם בכיוון אנכי, המצב היוצא מכך הוא שגובה הלסת לא מאפשר התקנת שתלים. אז מושתלת שכבת עצם בכיוון אנכי במטרה להביא את הלסת לגובה שיאפשר את התקנת השתלים הדנטליים.

מהי העצם המושתלת בניתוח?

ישנן מספר אפשרויות לבחירה כאשר נעשה ניתוח אוגמנטציה (השתלת עצם בפה). אפשרות אחת היא השתלת עצם ממקור עצמי, שכבת עצם שנלקחת מהמטופל עצמו.

 לדבר יש יתרון משמעותי בכך שאין סכנת דחיה לעצם המושתלת. אפשרות שניה, אם למטופל אין די עצם שניתן לקחת לטובת ההליך, היא עצם שמקורה באדם אחר, מתרומת עצם למשל.

 היתרון הוא שמדובר בעצם אמיתית וחומרים טבעיים. עם זאת, עדיין קיימת סכנת דחיה. אפשרות שלישית היא עצם סינתטית, המורכבת בעיקר מסידן בצירוף חומרים שיגדילו את הסיכויים לקליטה תקינה ומניעת דחיה.

זקוקים להתקנת שתלים ונמצא שהעצם שלכם לא עבה מספיק? במרפאת ד"ר זילברשר מובטח לכם ניתוח אוגמנטציה שנעשה במיומנות ומקצועיות רבה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים חדישים.

נשמח להעניק לכם טיפול מסור ומקצועי שייתן לכם סיבה טובה לחייך. לתיאום תור במרפאה
והצעת מחיר חייגו
חיפוש
חיפוש

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6824478

דילוג לתוכן