ד"ר זילברשר - מרפאת שיניים

מספר מקשר הסבר

מרפאת שיניים - ד"ר זילברשר

הרמת סינוס | ד"ר זילברשר

הרמת סינוס – ד"ר זילברשר

הרמת סינוס היא הליך כירורגי נפוץ בתחום השיניים הקרוי "Sinus Lift", שמתבצע לפני השתלת שיניים. הרמת הסינוס נועדה להגדיל את נפח העצם בכך שהיא מאפשרת להחדיר תוספות עצם בלסת האחורית לאנשים הסובלים מחוסר עצם, על מנת להתקין את השתלים.

הרמת סינוס סגורה או פתוחה?

הרמת סינוס סגורה או פתוחה – מהי הפרוצדורה שמתאימה עבורכם ומהו ההבדל בין שתי השיטות?

מרפאת המומחים של ד"ר זילברשר מתמחים בשני הטיפולים. נשמח שתקבעו פגישת ייעוץ על מנת שנוכל לבחון את מצבכם ולהחליט מהי השיטה המומלצת עבורכם.S

ד"ר זילברשר - מרפאת מומחים בזכרון יעקב עם נסיון של למעלה מ-30 שנה. במרפאה מבצעים השתלות סינוס סגורות ופתוחות. לייעוץ או קביעת פגישה התקשרו או השאירו פרטים.
או
התקשרו עכשיו

תוכן עניינים

מהו הסינוס

הסינוסים הם חללי אוויר שישנם בגולגולת. הם נמצאים ממש מעל הלסת העליונה. לסינוסים מספר תפקידים כמו יצירת ריר המגן על חלל האף, הם חשובים ליכולת הדיבור שלנו והיותם של חללי אוויר בגולגולת מפחית מהמשקל שלה.
 
 פעמים רבות ישנה גדילה של הסינוסים כלפי מטה, והדבר בה על חשבון עצם הלסת העליונה. לכן, כשזהו המצב, נוצר הצורך להרים מעט את חלל הסינוסים, מה שיוצר עוד עצם התומכת בשתל. לכן הדבר הראשון שנבדק לקראת ביצוע שתלים הוא האם קיימת בהם כמות עצם מספקת על מנת לבצע את ההשתלה בצורה מושלמת.


מה זה הרמת סינוס

ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח מוכר בתחום שיקום הפה הקרוי בשם "ניתוח הרמה של רצפת הסינוס". הוא מתקשר לרוב לצורך להתקין שתלים דנטליים במקום שיניים אחוריות עליונות שנעקרו. על מנת ששתלים יתקבעו ויחזיקו היטב, צריכה להיות די עצם באזור.
 
 לא בכל מצב יש לבצע הרמת סינוס אלא רק במקרים בהם גובה העצם אינו מספיק עבור החדרת שתלים אליו. השתלה של תחליף עצם מתבצעת על חשבון חלקו התחתון של חלל הסינוס המקסילרי, שהוא חלל מלא אוויר ומצופה רירית שנמצא בלסת העליונה בין העיניים לבין השיניים.
 

הרמת סינוס סגורה או פתוחה – ההבדלים

קיימות שתי שיטות להליך הרמת סינוס: "הרמת סינוס פתוחה" ו"הרמת סינוס סגורה". כמה מילים על ההבדלים המשמעותיים והעיקריים בין השיטות: הרמת סינוס פתוחה הוא טיפול פולשני מעט, כעין ניתוח, בו חושף רופא השיניים את עצם הלסת ומשתיל לרצפת הסינוס תחליף עצם על מנת שהשתל יוכל להתקבע בצורה טובה.לעומת זאת, הרמת סינוס סגורה, זהו תהליך שמתבצע בצורה שמרנית יותר, פחות פולשנית ועם סיכוי נמוך יחסית לתופעות לוואי. לקיום ניתוח הרמת סינוס סגורה יש צורך בכמות מספיקה של עצם התחלתית אצל המטופל

 

הרמת סינוס סגורה – הביצוע בפועל

ניתוח הרמת סינוס סגורה טיפול זה נדרש במקרים בהם בוצעה עקירה או שהייתה הזנחה ממושכת של השיניים וכתוצאה מכך נוצר תהליך של ספיגת העצם ואיבודה כך שהיא לא תצליח להחזיק את השתל ואת הכתר שיולבש עליו.

תהליך זה נעשה אומנם בצורה כירורגית, אך מבלי לפתוח פתח ישיר אל חלל הסינוס. ההליך נעשה בעצם דרך חור קטן שהוא החור שנקדח במטרה גם להכניס את השתל בהמשך. הרופא מחדיר חומר דמוי עצם לתוך חלל הסינוס ומרים את רצפתו. במרבית המקרים מדובר בחומר שמגרה את העצם לגדול מחדש בחלל הסינוס. 

הפתח שקודחים לצורך החדרת השתל משמש גם עבור החדרת העצם שמגביה את רצפת חלל הסינוס כך שלמעשה זהו טיפול משולב שבו החדרת העצם וגם החדרת השתל מתבצעים מתוך פתח כירורגי אחד קטן.

על מנת לעשות שימוש בשיטה זו, צריכה עדיין להיות כמות יפה יחסית של עצם, זאת בכדי שעד בנייתה של עצם חדשה, פועל יוצא של הרמת הסינוס, יהיה לשתל עוגן חזק מספיק של העצם הקיימת. מצד אחד שיטה זו פשוטה יותר ופולשנית פחות. מצד שני, כאמור, התנאי לבחור בה הוא כמות עצם טובה. טכניקה חדשה של שימוש בשתל IRAISE מאפשרת שימוש בשיטה גם במקרים שהיו מחייבים לפני כן ניתוח בשיטה הפתוחה

 

הרמת סינוס פתוחה לקראת השתלת שיניים

כאמור, כאשר קיים חוסר בשיניים מכל סיבה שהיא, קיימת האופציה של השתלת שיניים חלופיות שתמלאנה את מקומן של השיניים החסרות. את השיניים החדשות יש להשתיל בתוך החניכיים בצורה טובה וחזקה מספיק על מנת שתוכלנה להצליח לעשות את הפעולות שהשיניים הטבעיות עושות. על כן, יש צורך להחדיר לחניכיים שתלים שעליהם יצמידו את המבנים ואת השיניים החדשות.

לעיתים, לאחר בדיקה, מגלה הרופא כי לא קיימת כמות עצם מספקת מול חלל הסינוס, כך שלא ניתן לבצע את השתלת השיניים מבלי להגדיל את נפח העצם. חשוב לדעת, כי למרות שטיפול הרמת הסינוס הינו הליך הכרחי לקראת ההשתלה, יהיה צורך להמתין מספר חודשים בינו לבין המשך הטיפול. זאת בשל הצורך לבדוק שתחליף העצם נקלט בהצלחה.

כיצד מתבצע ניתוח הרמת סינוס פתוחה?

מכיוון שאין שכבת עצם עבה מספיק שתוכל לתמוך בשתל עד בנייתה של עצם נוספת, נדרש הליך מורכב יותר של כניסה אל תוך הסינוס דרך פתח צידי. כאשר הכניסה לתוך הסינוס נעשית כך, יכול המנתח לראות טוב יותר את הנעשה ולאפשר בניית עצם בנפח גדול יותר. מורכבות השיטה דורשת פעמים רבות להמתין להתקנת השתלים עד צמיחת העצם, מה שעלול לקחת גם מעל חצי שנה. היא גם דורשת החלמה ממושכת יותר.

בשונה מהרמת סינוס סגורה שנחשבת להליך פשוט יותר, הרמת סינוס פתוחה היא מעט מסובכת. רופא השיניים מאתר את עצם הלסת ויוצר בה פתח רחב, בשלב הבא הוא מחדיר תחליף עצם מתחת לרירית של ריצפת הסינוס. בסיום ההשתלה, תופר הרופא את האזור ורק לאחר 6-9 חודשים ניתן יהיה להבחין בתוצאות, לראות האם ההשתלה אכן צלחה ולהמשיך לשלבים הבאים.

מכיוון שמדובר בסוג של ניתוח קטן, הרי שכל תהליך הטיפול מתבצע תחת הרדמה. לרוב בניתוח הרמת סינוס פתוחה תתבצע רק הרדמה מקומית, אך לעיתים כן יהיה צורך בהרדמה מלאה. עם זאת, למרות שההליך נשמע מורכב מעט, מדובר בטיפול שאורך רק כ-45 דקות. לפני הניתוח יש לבצע בדיקות שונות שמטרתן לסייע בתכנון הניתוח. צילום CT של האזור נעשה כדי להבין טוב יותר כמה עצם ישנה כעת.

 

הנחיות למטופל שעבר ניתוח הרמת סינוס פתוחה

כמו כל טיפול, גם ההחלמה לאחר הליך של הרמת סינוס פתוחה מהווה חלק בלתי נפרד מהצלחתו. על כן, יש להיצמד להוראות של רופא השיניים:

  • ליטול את משככי הכאבים והאנטיביוטיקה המומלצים.
  • להקפיד על שטיפת פה למניעת חיידקים.
  • לנקוט בשגרת מנוחה מלאה בשבוע הראשון.
  • לא לצחצח שיניים ב-24 שעות ראשונות לאחר הטיפול.
  • לאכול רק מזון נוזלי בימים הראשונים.

כמו כן, ישנם תופעות לוואי טבעיות שמופיעות אחרי הטיפול כמו כאבים, נפיחות וחולשה כללית.

הרמת סינוס מוצלחת לקראת השתלת שיניים.

אם אתם מעוניינים לבצע השתלת שיניים ועליכם לעבור גם הליך של הרמת סינוס, מומלץ לפנות למרפאתו של ד"ר זילברשר. במרפאה עובדים רופאי שיניים מומחים בתחום שיוכלו להבטיח לכם הצלחה מלאה של טיפול שיניים כה מסובך.

 

למי מותר לבצע תהליך הרמת סינוס?

ניתוח הרמת סינוס הוא ניתוח לכל דבר, לכן הרופא שמבצע אותו צריך להיות מומחה בכירורגיית פה ולסת. זהו ניתוח שנדרשת מיומנות רבה על מנת לבצעו היטב, במיוחד בשיטה הסגורה שבה האזור המטופל כמעט שאינו נראה ולכן הרופא צריך להיות מיומן היטב ובעל ניסיון רב. אם אתם זקוקים להרמת סינוס לצורך התקנת שתלים בניתוח השתלת שיניים, במרפאה של ד"ר זילברשר אתם בידיים טובות. מומחיות בכירורגיית פה ולסת של הרופא המנתח, ניסיון רב ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת יביאו לכך שהניתוח יעשה בדרך הטובה ביותר האפשרית.

זילברשר – מרפאת מומחים מומלצת לביצוע הרמת סינוס סגורה או פתוחה

כאמור, הרמת סינוס סגורה הינה פרקטיקה כירורגית עדינה מאוד וכמובן חשובה ביותר לקראת השתלת שיניים מוצלחת. זהו רק חלק אחד מתוך תהליך שלם של שיקום הפה כאשר בסופו יחזור הפה לתפקוד דנטלי מלא ולכן מאוד חשוב לבצע אותו רק אצל רופא שיניים מומחה.

המומחים של מרפאת ד"ר זילברשר, הינם מנוסים בתחום ועל כן יוכלו לבצע את הטיפול בצורה מיומנת ומדויקת. טיפול שמבוצע על ידי מומחה יוכל להבטיח אחוזי הצלחה גבוהים ולהפחית את הכאבים ואת תופעות הלוואי.

נשמח להעניק לכם טיפול מסור ומקצועי שייתן לכם סיבה טובה לחייך. לתיאום תור במרפאה
והצעת מחיר חייגו
או
התקשרו עכשיו
אולי יעניין אותך גם...

טיפול שורש ניתן למניעה אם עושים ביקורות תקופתיות אצל רופא השיניים.
למידע נוסף על טיפולי שורש ומניעתם – היכנסו

טיפולי שיניים משמרים אלו טיפולים שאל לנו לחטוא ולחשוב שהם פחות חשובים.
למידע נוסף בנושא – היכנסו

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6824478

דילוג לתוכן