ד"ר זילברשר - מרפאת שיניים

מספר מקשר הסבר

מרפאת שיניים - ד"ר זילברשר

ממה נובעים כאבי שן בינה

כאבי שן בינה

שיני הבינה הן השיניים האחוריות הטוחנות הקיימות בלסת העליונה ובלסת התחתונה – סך הכל ארבע שיני בינה בפה. שיניים אלה צומחות בשלב מאוחר יותר ביחס לאחרות, ושונות בתצורתן, בשל תפקידן החשוב בפה.

שן בינה כאבים – מה גורם לזה?

בשל צמיחתן המאוחרת ותצורתן הייחודית לעתים קיים קשי בבקיעת שיני הבינה, צפיפות הנוצרת מלחץ של השיניים שקדמו להן ומצבים שונים בניהם שן בינה כלואה אשר אינה מצליחה לבקוע וגורמת לכאבים.

שן בינה – תופעות לוואי: לא אחת משפיעה שן הבינה על השיניים הסמוכות לה על ידי דחיקתן ויצירת מנח לא טבעי הגורם לשן הבינה או לשיניים אחרות לפגוע ברקמת הלחי או בחניכיים ולהביא לרגישות בפה.

בשל צפיפות האזור והמיקום האחורי העמוק קיימת בעיה בנגישות ובאבחון הבעיה באופן מדויק, כאשר בדיקה מקומית ותלונות המטופל אינן מספקות לקבלת תמונת מצב מלאה. כל טיפול בשן בינה כואבת מחייב צילום רנטגן ואבחון מקצועי מקיף, למניעת ביצוע טיפולים מיותרים שאינם נוגעים בבעיה עצמה.

כאבי שן בינה

בקיעת שן בינה - כאבים ותופעות לוואי

שיני הבינה בוקעות בגילאים 17-25, ובקיעתן באופן טבעי מלווה בכאבים ורגישות בחניכיים ובאזור. גם שיניים סמוכות עשויות לחוות כאב ורגישות בעקבות דחיקתן על ידי שיני הבינה. 

יחד עם זאת, תופעות כגון דימום, קושי מתמשך בלעיסה והפרשה מוגלתית יסמנו על צמיחה שאינה תקינה, התפתחות של עששת, דלקות חניכיים, התפתחות של זיהום במקום וליקויים נוספים. במקרה כזה חשוב להגיע בהקדם למרפאת שיניים מקצועית לביצוע בדיקה, צילום השיניים ולקבלת טיפול מתאים.

איך מתבצעת עקירת שן בינה

שיני הבינה הן אמנם האחרונות לצמוח בפה,אך לעיתים צמיחת שן בינה מלווה בכאבים עזים ולכן דינה נחרץ בקלות בכל הנוגע לעקירות השן. 

במקרים רבים בוחרים רופאי שיניים לעקור שן בינה בריאה לחלוטין, וזאת בשל הלחץ והכאב שהיא מייצרת בפה ובשיניים הסמוכות לה. עקירת שיני בינה היא עקירה מורכבת המלווה בכאב, וחשוב מכך מותירה את המטופל ללא שן ו/או שיניים מהחשובות בפה, המשפיעות על יכולת הלעיסה והתזונה כולה. 

ייתכנו מקרים בהם כאבים בשן הבינה ומצב הפה בכללותו יחייבו את עקירת שן הבינה, ויחד עם זאת אין סיבה למהר לעשות כן וקיימים פתרונות חלופיים, במטרה להציל את השיניים הטבעיות.

במידה ונדרשת עקירה של שן בינה כאבים הם חלק מן תופעות שעשויות להתלוות לכך ועל כן חשוב מאוד לבצע את העקירה בצורה מקצועית על ידי מומחה כירורג פה ולסת מנוסה ומיומן. 

בכל מקרה אין לבצע עקירה של שן בינה ללא צילום רנטגן, אשר משקף תמונת מצב מדויקת של מצב השן וסביבתה.

 העקירה מבוצעת לעתים תוך צורך בחיתוך כירורגי של החניכיים סביב השן ומלווה בתפרים מקומיים. בעבודה מקצועית ויסודית ובשמירה על הנחיות הרופא לאחר ביצוע העקירה בפועל ההחלמה תיארך כימים אחדים והחניכיים הפגועות והשיניים האחרות צפויות להגיע לכדי החלמה מלאה.

אולי יעניין אותך גם...

שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

איך זה עובד, מי זקוק לשתלים דנטליים, האם כל אחד יכול לעבור את הטיפול? שאלות ותשובות בנושא שתלים דנטליים

שתלים דנטליים

הרמת סינוס

הרמת סינוס היא הליך כירורגי נפוץ בתחום השיניים שמתבצע לפני השתלת שיניים.מה מטרות הטיפול והאם ניתן לעשותו לכל אחד? לכל התשובות

ציפוי למינייט

ציפוי למינייט

ציפוי למינייט – כל מה שצריך לדעת: מה זה בכלל ציפוי למינייט, מהם היתרונות והחסרונות ועוד…

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6824478

דילוג לתוכן