ד"ר זילברשר - מרפאת שיניים

מספר מקשר הסבר

מרפאת שיניים - ד"ר זילברשר

מה ההבדל בין כתר חרסינה וזירקוניה?

מאת מאמר מערכת

כשעוסקים בכתרים בשיניים חלקנו עשויים להיזכר בכתרים המיושנים ממתכת שבלטו מיד החוצה בכל חיוך והקנו מראה עכור ולא אסתטי לפנים – אולם אלה שייכים לנחלת העבר והיום ניתן למצוא בתחום רפואת השיניים כתרים מודרניים שעולים בקנה אחד עם השיניים הטבעיות – כתרים מחרסינה וכתרים מזירקוניה. במאמר זה נרחיב על ההבדל בין כתר חרסינה וזירקוניה ונספק את היתרונות והחסרונות בכל שיטה.

 

ייעודם של הכתרים שעל השיניים?

על מנת להבין את הצורך בכתרים על השיניים שלנו, נסביר מה זה כתר ולמה הוא מיועד. הכתר הוא מבנה מלאכותי שמתלבש על שן שניזוקה או על השן שנשברה. מטרתו העיקרית היא לשחזר את השן הטבעית. עד לפני כמה שנים היה מקובל לעשות שימוש בכתרים שיש להם מתכת בחלק הפנימי, אך עם השנים נתגלו גם לא מעט חסרונות בכתרים אלו גם בשל הצורה והמראה וגם בגין החומרים מהם הם מיוצרים.

בימינו, רוב רופאי השיניים עושים שימוש בכתרי חרסינה וכתרי זירקוניה בשל האיכות האסתטית שהם מעניקים לשיניים ולכל חלל הפה וגם בשל החומרים היותר בריאים ועמידים לחלל הפה. הם חדשניים, הגייניים ונבנים באופן דיגיטלי שמותאם במדויק לשן עצמה. כמו כן, הם מגיעים בהתאמה מדויקת מבחינת הגוון ומשתלבים עם כל יתר השיניים, כך שהכתר נראה טבעי לגמרי ממש כמו השן הטבעית שנהרסה.

 

כתר זירקוניה – יתרונות וחסרונות?

כתר זירקוניה מיוצר באמצעות הדמיה ממוחשבת של השן הטבעית, חורטים אותו במעבדה מיוחדת בצורה דיגיטלית, מה שיוצר שיחזור מדויק ומרשים. הבסיס שלו מבוסס מתרכובת כימית של חומר היסוד צורן שמצופה בחרסינה.

בניגוד לכתרים אחרים, כתרי הזירקוניה אינם מחלידים ולכן גם לא מספקים שום קרקע פורה לחיידקים שיכולה ליצור דלקת חניכיים או פסים על גב החניכיים, מה שמאפיין בעיקר כתרים שהם זולים ופשוטים. כמו כן, המעבר של קרן אור דרך החרסינה שמצפה את הכתר מבחוץ נראה די טבעי, כאילו מדובר בשן הטבעית והמקורית. החיסרון בכתר זירקוניה יבוא לידי ביטוי בעיקר במחיר, החומר שמשמש לייצור של הכתר הרבה יותר יקר, זאת בהשוואה למחיר של כתר חרסינה.

 

כתר חרסינה – יתרונות וחסרונות

כשמרכיבים כתרים בחלק הקדמי של הפה נהוג לעשות זאת באמצעות כתרי חרסינה, זאת במטרה להגיע לתוצאה הכי אסתטית וטבעית שניתן. כתר חרסינה מספק מראה מושלם מבחינה אסתטית, הוא בוהק בלובן שלו ומשתלב היטב עם כל יתר השיניים. הרכבה של כתר חרסינה תדרוש מומחיות וניסיון של רופא השניים וכן סיוע של מעבדת השיניים מקצועית שבה בונים את הכתר בהתאם להנחיות והמידות שמספק הרופא. בשל המקצועיות וההקפדה, גם העלויות של כתר חרסינה הינן נחשבות ליקרות.

כדי להעניק עמידות לכתר יהיה צורך להשחיז אותו ולהכין אותו בצורה קפדנית ביותר להדבקה על השן. חלק מהכתרים הינם בעלי מרקם שקוף מה שמעניק מראה טבעי אך החיסרון שלהם שהם עלולים להישבר בשל דפנותיהם הדקות. כתרי חרסינה בעלי בסיס מתכת שהמחיר שלהם זול יותר חשופים יותר לפגיעה במהלך השנים, כמו כן החלק המתכתי עלול ליצור דלקות בחניכיים וגירוי. בנוסף, גם הגוון הבוהק של כתרי החרסינה עם הבסיס המתכתי עלול לדהות וישנם כתמים שעלולים להכתים את הכתר. כתרי חרסינה שמומלצים ביותר הינם בעלי בסיס שעשוי מתרכובת של מתכות אצילות שמכילות אחוז גבוה של זהב. הזהב נחשב למתכת שמתאימה לשן מאחר והוא לא מעורר גירויים או דלקות.

חיפוש
חיפוש

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6824478

דילוג לתוכן