ד"ר זילברשר - מרפאת שיניים

מספר מקשר הסבר

מרפאת שיניים - ד"ר זילברשר

עקירת שיני בינה ועקירות כירורגיות

עקירת שיני בינה ועקירה כירורגית צריכה להיעשות על ידי מומחים בתחום, אשר גם יודעים להתמודד עם פחדים של מטופלים, רגישות והבנה לכאב. במרפאת ד"ר זילברשר מתמחים בין היתר בנושא של שיני בינה – אבחון הצורך בעקירת שיני בינה וכן ביצוע הפרוצדורה הרפואית, וכל זאת באנושיות והבנת המטופל/ת.

מרפאתנו הינה מרפאת שיניים מומלצת בזכרון יעקב ואנו מזמינים אתכם להתקשר אלינו לקבלת ייעוץ וכן לקביעת תור. אין צורך לסבול אם לא חייבים!

עקירת שיני בינה | מרפאת ד"ר זילברשר
תוכן עניינים
עקירת שיני בינה | מרפאת ד"ר זילברשר

מהן שיני בינה ומדוע יש לעקור אותן?

שיני בינה הן אותן ארבע שיניים אחוריות אשר בוקעות אחרונות בשלב מאוחר משמעותית ביחס לאחרות, בגיל 18-25.
צמיחתן יכולה להתבצע בצורה עקומה ולגרום לבעיות וכאבים.
בעקירת שיני בינה מדובר על טיפול כירורגי שאותו מבצע רופא מומחה לשיקום הפה. עקירת שן בינה נכללת בקטגוריית טיפולי השיניים המשמרים.

מתי צריך לבצע עקירת שן בינה?

ישנם שני מצבים עיקריים בהם צריך לבצע עקירת שיני בינה:

  • שן בינה כלואה: שן בינה כלואה היא למעשה שן שלא בקעה ונשארה חבויה בעומק החניכיים. אם אתם תוהים איפה הבעיה, הרי גם שיניים אחרות הן חבויות לפני בקיעתן והדבר אינו מהווה בעיה, אז אכן לא כל שן בינה כלואה תחייב עקירה. אם הכל בסדר באמת אין צורך בעקירתה. אם היא כלואה בתוך כיס אוויר היא מהווה מוקד להצטברות חיידקים והיווצרות דלקת, מוגלה וכאבי שן בינה. אז יש צורך בעקירתה. שן כלואה יכולה להיתקע גם בשכבות העמוקות של השן שלידה ולגרום לה נזק.
  • בקיעה לא מלאה: כאשר נותר לשן בינה אחת או יותר מעט מדי מקום בלסת, היא עלולה לבקוע חלקית ולצמוח בצורה עקומה ואף להיתקע בחניכיים או בשן הממוקמת לידה, מכונה גם שן בינה עקומה. היא מהווה גורם מזיק לשן הסמוכה או לחניכיים ולכן נדרשת עקירה.

איך נדע שיש צורך בעקירת שן בינה?

שן בינה שגורמת לכאבים: לעיתים נסבול מדלקת חניכיים שתגרום לחניכיים להתנפח. גם בלוטות הלימפה מתנפחות בדרך כלל באזור הצוואר, או שאנו מרגישים כאב חד באיזור השן – כל אלה דברים שמעידים על בעיה עם שיני הבינה וכנראה שניאלץ לבצע את עקירתן.

איך מתבצעת עקירת שיני בינה?

כמו בכל טיפול שיניים, במיוחד טיפול מורכב יותר הדורש עבודה בשכבות עמוקות, נעשה קודם כל אבחון שיתן לרופא נתונים לתכנון הדרך הטובה ביותר לעקירה. הרופא יסתמך על צילומי רנטגן של השן על מנת לדעת איך לגשת לעניין. עקירת שיני הבינה נעשית בהרדמה מקומית. כעת אופן הפעולה הוא לחלוטין ייחודי לכל מטופל ומטופל. הזווית בה נמצאת השן, שן בינה עקומה, מידת קרבתה לשיניים אחרות ושיקולים נוספים יובילו את התהליך. לעיתים לא תהיה ברירה אלא לבצע חיתוך של רקמת החניכיים ותפירה לאחר מכן. לעיתים יהיה צורך להוציא את השן בחלקים על מנת להצליח ולהוציא את כולה.

מהו המחיר של עקירת שיני בינה?

המחיר של עקירת שיני בינה משתנה בהתאם לסוג העקירה ומיקום השן . יש שן בינה שהיא כלואה, שן בינה שכלאה באופן חלקי, שן כלואה שגם גורמת נזק לזו לידה ועוד. כמו כן המחיר שונה לשן בלסת עליונה לבין שן הממוקמת בלסת התחתונה. מחיר ממוצע של עקירת שיני בינה הוא 500-2000 ש"ח! כאמור, הכל תלוי בחומרת המצב. במרפאה שלנו נבחן הכל ולאחר מכן ניתן לכם הצעת מחיר.

כיצד נעשה תהליך ההחלמה?

תהליך ההחלמה מן ההליך אינדיבידואלי אף הוא לכל מטופל ותלוי בפעולה שהיה צורך לבצע, עד כמה יצאה השן בקלות או עד כמה הייתה עקשנית… בכל מקרה, התקופה היא שבוע עד שבועיים. מומלץ לקחת חופש מספר ימים כיוון שעלולים לסבול מאדמומיות ונפיחות וגם כאבים. לעיתים יהיה צורך לקחת אנטיביוטיקה. לא מומלץ במהלך ההחלמה לאכול מאכלים חמים מדי ובעיקר לנוח מפעילות ולתת לגוף להתאושש. אמנם מדובר על טיפול מקומי אך הגוף כולו מושפע.

טיפול עקירת שיני בינה מבצעים רק אצל רופא מומחה בתחום

כאשר אתם מרגישים כאבים באזור שן הבינה חשוב לא להזניח ולגשת לבדיקה מהר ככל האפשר, כי אם ישנם כאבים, כנראה שמשהו לא נחמד מתפתח… חשוב לגשת לרופא מומחה בתחום, רופא מומחה בשיקום הפה שיש לו ניסיון רב בכל הקשור בטיפול ועקירת שיני בינה.

מרגישים כאבים בחלק האחורי של הפה? אל תחכו. במרפאת ד"ר זילברשר תקבלו את הטיפול הטוב והממוקד ביותר.
חיפוש
חיפוש

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6824478

דילוג לתוכן