החלמה אחרי שתלים בשיניים

 
השתלת שתלים דנטליים מהווים פתרון עבור שיניים חסרות או מקולקלות. אומנם מדובר בתהליך ארוך מעט ואף כואב יחסית, אך התוצאה שמתקבלת עם סיום הטיפול, שווה את הכול.
לאחר תקופה ארוכה של פה חסר שיניים ובעל מראה לא אסתטי בלשון המעטה, תוכלו סוף סוף לחייך חיוך רחב שיחשוף שיניים יפות, לבנות ובריאות.
 
 

 
החלמה אחרי שתלים בשיניים
 

הנחיות לאחר ניתוח לשתלים בשיניים

 
החלמה אחרי שתלים דנטליים אינה דבר פשוט ולכן יצייד רופא השיניים את המטופל בהנחיות ברורות לכל הזמן שלפני הניתוח וכמובן לתקופת ההחלמה שאחרי הטיפול.
תקופת ההחלמה אחרי שתלים בשיניים הינה ארוכה מאוד ולעיתים אף קשה ולכן חשוב מאוד להישמע להנחיות הרופא המטפל ולפעול לפיהם.
הכול כדי שלאחר ההחלמה המוחלטת תוכלו ליהנות משיניים טובות ואיכותיות שישמשו אתכם לאורך זמן.
 

 

תהליך החלמה אחרי השתלת שתלים

 
במהלך היממה הראשונה לאחר ההשתלה, מומלץ להימנע מפעילות גופנית מיותרת אשר עלולה לגרום לדימום מוגבר, לכאבים ולנפיחות.
יש להקפיד לאכול רק מזונות רכים ולשטוף את הפה במי מלח מספר פעמים ביום. כמו כן, יצייד הרופא את המטופל בחבילת גזות סטריליות על מנת להניח על המקום במקרה של דימומים.
מהיום השני לאחר הניתוח יש להקפיד לשטוף את הפה בחומר בשם כלורהקסידין, לחומר זה ישנה יעילות מוכחת לעצירה של היווצרות קרישי דם עוד בשלב התחלתי.
על כן, יש לשים דגש ולהתחיל את שטיפות הפה רק מהיום השני של החלמה אחרי שתלים בשיניים. בנוסף, יש לנסות לחזור לצחצח את השיניים כרגיל בהקדם האפשרי.
למרות שכאבים ונפיחות עלולים להוות מכשול לצחצוח מושלם בימים הראשונים שאחרי הטיפול, עדיין יש להקפיד על צחצוח השיניים ככל שניתן.
 

 

תחזוקת שתלים

 
מכיוון ששתלים מחוברים לעצם בצורה שונה מאשר שיניים אמיתיות, הם אינם מסתמכים על רצועת מסב השן כחיבור ולא ניתן לחוש בהם תזוזות.
לכן, חשוב מאוד להקפיד על ביקורים סדירים אצל רופא השיניים עבור ביצוע טיפול שיניים מונע כך שאם מתגלה אובדן עצם בשלב ראשוני, ניתן להעניק טיפול מהיר כדי לשקם את השתל הדנטלי.
בנוסף לזאת, יש להקפיד גם על טיפול ביתי יום יומי בשיניים המושתלות. הטיפול היומיומי כולל צחצוח יסודי של השיניים וניקוי בחוט דנטלי על מנת למנוע הצטברות אבנית שיכול לגרום ל-peri-implantitis.
מטופלים מבוגרים, אשר המוטוריקה העדינה שלהם אינה במיטבה והם לא מצליחים להשתמש בחוט דנטלי כמו שצריך, יכולים להשתמש במתקני השקיה לשיניים המכילים חומרים מחטאים כדי להפחית ולמנוע דלקות ברקמות שסובבות את השתל הדנטלי.
 

 

שתלים איכותיים לקיצור זמן ההחלמה אחרי השתלת שיניים

 
במרפאה של ד"ר זילברשר משתמשים בשתלים מבית STRAUMANN, ושתלים מבית Alpha Bio.
אלה שתלים איכותיים ביותר ומלבד התוצאה המדהימה והטבעית שמתקבלת איתן, גם משך הטיפול מתקצר ואף זמן ההחלמה הינו קצר יותר לעומת שתלים דנטליים מחברות אחרות ופשוטות יותר.

 

החלמה אחרי שתלים בשיניים - שאלות נפוצות

 
 
 
במידה ואתם שוקלים טיפול השתלת שתלים דנטליים או שאתם ניצבים לקראתו – הנה כמה תשובות לשאלות על הטיפול ועל החלמה אחרי שתלים בשיניים:
 
 
 
מהן תופעות הלוואי הנפוצות לאחר ההשתלה, וכיצד עוברים החלמה אחרי שתלים בשיניים?
 
מהו הטיפול במקרים אלו?
 
האם יש סיכונים בניתוח השתלת שיניים?
 
כיצד מטפלים ומאפשרים החלמה אחרי שתלים בשיניים?
 
 
 
נשמח להעניק לכם טיפול מסור ומקצועי שייתן לכם סיבה טובה לחייך. לתיאום תור במרפאה חייגו: 077-3169231.
 
 
 
 
 
 
 
 
השדות המסומנים ב-* הם שדות חובה
 
 
 
שם מלא *
 
*
 
 
 
טלפון *
 
*
 
 
 
אימייל
 
 
 
 
 
הערות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
** לא נשתמש או נעביר את המידע האישי שלך