ד"ר זילברשר - מרפאת שיניים

מספר מקשר הסבר

מרפאת שיניים - ד"ר זילברשר

טיפול שורש החלמה

טיפול שורש הוא אחד מטיפולי השיניים המוכרים. רמת הצלחתו היא גבוהה. עם זאת, לרוב האנשים יש צמרמורת כאשר הם נמצאים לפני הטיפול. כאשר מבצעים את הוראות הרופא לאחר הטיפול יתאפשר טיפול שורש החלמה מקסימלי ומהיר ככל שאפשר. חשוב לזכור שגם אם ההחלמה לוקחת כמה ימים בהם תרגישו כאבים וחוסר נוחות , אין מה להשוות אותם לכאבים שישנם כאשר העניין מוזנח ולא מטופל.

מתי נדרש טיפול שורש?

טיפול שורש נדרש כשישנה דלקת בשורש ועל מנת לאפשר את ריפויה יש להיכנס פנימה ולנקות את תעלות השורש. זיהום תעלות השורש נובע מחיידקים שחודרים פנימה בגלל עששת חמורה שלא טופלה (עם בדיקת שיניים תקופתית תחסכו את המצב הזה…), חבלה בשן, סדק, נסיגת חניכיים. 

אז החיידקים חודרים פנימה אל מוך השן- אזור העצב וגורמים לדלקת. ישנם מצבים בהם מחליט הרופא על ביצוע טיפול שורש כאקט מניעתי,

זאת כשישנן מחלות חניכיים, הרס זגוגית השן המחייב בניית כתר. לעיתים יהיה זה טיפול חוזר.
טיפולי שורש החלמה

מהם התסמינים לכך שנדרש טיפול?

מומלץ לפנות לבדיקה כשמרגישים כאבים חדים בשן, רגישות לחום או קור שאינה נקודתית אלא ממושכת, כאב ורגישות בזמן לעיסה, נפיחות בחניכיים. עם זאת, פעמים רבות הצורך בביצוע הטיפול מתגלה רק בזמן בדיקה או לאחר צילום. לכן, אל תחכו לכאבים שיופיעו, לכו להיבדק על בסיס קבוע.

כיצד מתבצע טיפול שורש?

לפני הטיפול מתבצעות בדיקות קליניות של חלל הפה כולו וגם צילומים של האזור על מנת לקבל תמונה ברורה של שורשי השן, מיקומה של הדלקת וחומרתה. כך מחליט הרופא על דרך הפעולה. האזור מורדם בהרדמה מקומית, מתבצעת חדירה אל תוך חלל השן עד לרקמת המוך ונעשה ניקוי יסודי של תעלות השורש. התעלות נסתמות בחומר מיוחד למניעת חדירה מחודשת של חיידקים ונעשית גם סתימה בכותרת השן דרכה נעשתה הכניסה אל עומק השן.

כמה זמן אורך טיפול שורש החלמה?

 טיפול שורש החלמה אורך יממה עד שבוע בהם האזור יכול להיות כואב ונפוח. חשוב בשעתיים הראשונות לאחר הטיפול לא לאכול או לשתות עד שהשפעת ההרדמה חולפת.

מה כולל טיפול שורש החלמה?

טיפול שורש החלמה כולל לרוב שיקום של השן במידה כזאת או אחרת. פעמים רבות השן שעברה טיפול שורש היא חלשה יותר ולכן חשוב להשתדל לא ללעוס איתה עד שהיא עוברת שיקום מלא. לעיתים נדרשת התקנת כתר ועד התקנת הכתר הקבוע מותקן כתר זמני. כל עוד ישנו כתר זמני יש לנהוג בשן בזהירות. על מנת לאפשר החלמה מלאה יש לנהוג על פי הוראות הרופא לאחר הטיפול, למשל:

  • בשעות הקרובות לטיפול לאכול מאכלים קרים ורכים
  • לצחצח את השיניים היטב לאחר הטיפול, כולל השן המטופלת. באופן כללי להקפיד על צחצוח וגם שימוש בחוט דנטלי
  • ניתן לקחת משככי כאבים במידה והכאב מציק לכם
  • במקרה של דימום, חום, סתימה זמנית שנשברת יש לפנות לרופא המטפל מיידית
  • יש להגיע למעקב לאחר חצי שנה ושנה ולאחר מכן לחזור לבדיקה תקופתית אחת לשנה

מרגישים כאבים חדים בשן? אל תחכו. במרפאת ד"ר זילברשר רופא מומחה באנדודנטיה יבצע טיפול שורש בצורה מקצועית ויסודית

חיפוש
חיפוש

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא
03-6824478

דילוג לתוכן